ZIOŁA

W naszym lokalu, poza standardowymi herbatą i kawą, serwujemy Państwu zioła o niesamowitych właściwościach:

Suszony kwiatostan lipy to znany i ceniony naturalny produkt leczniczy. Wyciąg z lipy stosowany jest najczęściej jako lek przeciwgorączkowy w leczeniu objawowym infekcji wirusowych – przeziębień oraz grypy. Jest skutecznym sposobem leczenia stanów zapalnych jamy ustnej.

Rumianek ma między innymi właściwości rozkurczające mięśnie gładkie, przeciwzapalne, dezodorujące, przyspieszające gojenie ran, przeciwbakteryjne i pobudzające przemianę materii w skórze.

Mięta zawiera wiele substancji z rodzaju przeciwutleniaczy, które hamują aktywność wolnych rodników – związków powodujących uszkodzenia na poziomie komórkowym i prowadzących do rozwoju wielu nieprawidłowości zdrowotnych., a także do starzenia.
Do najważniejszych działań mięty można zaliczyć działanie bakteriobójcze, rozkurczowe, przeciwzapalne, żółciopędne i żółciotwórcze. Warto także wspomnieć o działaniu  pobudzającym układ trawienny, pobudzającym apetyt i obniżającym ciśnienie krwi.

Picie herbaty z pokrzywy dostarcza organizmowi wielu cennych składników odżywczych i mineralnych. Posiada właściwości, które łagodzą objawy świądu, alergii i wszelkich zapaleń. Od dawna świetnym detoksem dla organizmu są napary z pokrzywy.

Skrzyp polny ma wiele właściwości leczniczych. Dzięki dużej ilości flawonoidów polecany jest osobom z dną moczanową, ponieważ zwiększa objętość moczu i wspomaga usuwanie szkodliwego nadmiaru moczanów z organizmu, ale jednocześnie skrzyp polny jest słabo moczopędny, więc nie powoduje odwodnienia organizmu z powodu wydalania zbyt dużej ilości moczu. Można go też stosować w nasilonych schorzeniach dróg moczowych, kamicy moczowej, gośćcu oraz skazie moczanowej. To zioło działa też rozkurczowo na drogi żółciowe, ale także uszczelnia ściany naczyń krwionośnych.